Litecoin (LTC) - Litecoin Nedir? - CoinSoruCevap.Com

Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Kripto paralarla ilgili soru sormak ve insanların sorularını yanıtlayarak diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal paltformumuza hoşgeldiniz.

Parolanızı mı unuttunuz?

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Litecoin (LTC) – Litecoin Nedir?

Litecoin (LTC) nedir, nasıl çalışır, ltc piyasa değeri nedir ve bitcoin ile litecoin arasındaki farklar nelerdir? sorularına yanıtlar vereceğiz.

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin (LTC), Ekim 2011’de Charles “Charlie” Lee tarafından oluşturulan alternatif bir kripto para birimidir . Litecoin, Bitcoin’in (BTC) bir çatalı . Bitcoin gibi, Litecoin de herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmeyen açık kaynaklı bir küresel ödeme ağına dayanmaktadır. Litecoin, daha hızlı blok oluşturma oranı ve Scrypt’in bir çalışma kanıtı olarak kullanılması gibi açılardan Bitcoin’den farklıdır .

Temel Çıkarımlar

  • Litecoin, eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından 2011 yılında geliştirilen erken bir altcoin.
  • Gümüş, Bitcoin’in altını olarak adlandırıldı ve en yüksek noktasında, piyasa değerine göre en büyük 3. kripto para birimi oldu.
  • Yapısı Bitcoin’inkine benzer olduğu için, daha sonra Bitcoin’e uygulanan iyileştirmeler için bir test ağı veya test alanı olarak kullanılmıştır.

Litecoin’i Anlamak

Charlie Lee , Massachusetts Institute of Technology mezunu ve 2011’de Bitcoin ile ilgilenen eski bir Google mühendisi. Lee’ye göre, “Ekim 2011’de Bitcoin kod tabanıyla oynuyordum ve sanırım sadece bir Bitcoin çatalı yaratmaya çalışıyordum. Esasen eğlenceli bir yan projeydi. ” 1

Scrypt Proof-of-Work Algoritması

Scrypt, parola tabanlı bir anahtar türetme işlevidir. Tarsnip’e göre, “scrypt anahtar türetme işlevi başlangıçta Tarsnap çevrimiçi yedekleme sisteminde kullanılmak üzere geliştirilmiştir ve donanım kaba kuvvet saldırılarına karşı PBKDF2 veya bcrypt gibi alternatif işlevlerden çok daha güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır.” 2

Scrypt, Lee tarafından, para birimine yönelik büyük ölçekli, özel yapım donanım saldırılarını daha zor hale getirmek için özel olarak geliştirildi. Bitcoin’in SHA-256 algoritması paralel işlemeye engel olarak çok fazla rasgele erişim belleği (RAM) gerektirmez, oysa Scrypt bunu yapar.

2010’ların başında, madencilik operasyonları SHA-256 hashing’i çözmek için uygulamaya özel devre (ASIC) gibi özel donanım geliştirdikçe, Bitcoin’in böyle bir saldırıya karşı savunmasız olduğu ortaya çıktı. Lee, Litecoin’in fikir birliği algoritma belleğini yoğun hale getirerek, donanım silahlanma yarışını engellemeye çalıştı, ancak pratikte GPU’ların yükselişi daha fazla RAM ihtiyacına cevap verdiğinden bu gerçekleşmedi.

Bitcoin (BTC) Litecoin’den (LTC) Ne Kadar Farklı?

litecoin bitcoin arasındaki farklar

Litecoin, Bitcoin’in “altını” için “gümüş” olmak amacıyla piyasaya sürüldü. Bitcoin gibi Litecoin de eşler arası bir internet para birimidir . Tamamen merkezi olmayan, açık kaynaklı, küresel bir ödeme ağıdır. Lee, Bitcoin’in eksikliklerini iyileştirmek amacıyla Litecoin’i geliştirdi. İki kripto para birimi arasındaki daha geniş farklar aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

Litecoin bitcoin arasındaki farklar nelerdir?

Litecoin, Bitcoin’den dört kat daha fazla blok üretecek şekilde tasarlanmıştır (Bitcoin’in 10’una her 2,5 dakikada bir 1 yeni blok) ve aynı zamanda 4 kat para limitine izin vererek, Bitcoin’e göre ana cazibesini hız ve edinme kolaylığı ile ilgilendirir. Bununla birlikte, Litecoin bir çalışma kanıtı algoritması olarak Scrypt’i (Bitcoin’in SHA-256’sının aksine) kullandığından, ASIC madencileri veya bir GPU madencilik teçhizatı gibi madencilik donanımının kullanılması önemli ölçüde daha fazla işlem gücü gerektirir.

Litecoin, piyasa değeri açısından sürekli olarak en büyük kripto para birimleri arasında yer alıyor (yine de Bitcoin’in çok altında kalmasına rağmen) ve şu anda dolaşımda 66 milyondan fazla coin var. 3

Litecoin güncel fiyatı nedir?

Litecoin fiyatı ve ltc güncel fiyatı nedir diye merak edenler için sizleri şu linkte tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Litecoin Piyasa Değeri: 13,1 Milyar Dolar

CoinMarketCap başına 10 Mart 2021 itibarıyla Litecoin’in piyasa değeri.

Litecoin (LTC) planları

Litecoin, ağın güvenliğinden ve bütünlüğünden ödün vermeden işlem hızını artırmayı amaçlayan lansmanından bu yana çeşitli özellikler uyguladı.

SegWit

SegWit veya Segregated Witness ilk olarak 2015 yılında Bitcoin için önerildi. Dijital sinyal verilerini (“tanık”) blok zincirindeki temel bloğun dışında “ayırarak” çalışır. SegWit , Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için geliştirildi, ancak teklif Bitcoin topluluğu içinde derin tartışmalara neden oldu.

Litecoin, 2017’de SegWit’i benimsedi ve Litecoin’in Bitcoin’e benzerliği nedeniyle SegWit’in daha büyük Bitcoin ağındaki uygulanabilirliği için bir test alanı veya test ağı olarak çalıştı. Test başarılı oldu ve Bitcoin daha sonra SegWit’i benimsedi. SegWit’in daha büyük blok boyutlarını savunan bazı rakipleri, Bitcoin Cash ile sonuçlanan bir Bitcoin hard fork’u yarattı .

Lightning Network

Lightning Network that use micropayment kanalları davranış işlemlerine onun blockchain yeteneğinin ölçekli Bitcoin için ikinci katmanlı teknolojisidir.

SegWit örneğine benzer şekilde, Lightning Network’ün Litecoin’de uygulanması, Bitcoin’de yeniliklerin mümkün olduğunu kanıtlamak için bir test ağı olmuştur. Charlie Lee, “Bitcoin blockchain’i tıkandığında ve ücretler yüksek olduğunda Lightning Network’te Litecoin’i kullanmanın kolay olduğunu” savundu.

MimbleWimble

MimbleWimble, işlem tutarları gibi bilgileri şifreleyen veya gizleyen gizli işlemlere dayanan bir gizlilik protokolüdür. Edilir savundu MimbleWimble blok boyu azaltmak ve ölçeklenebilirlik artırabilir. Charlie Lee, 2019’un başlarında Litecoin’in MimbleWimble geliştirmeye devam edeceğini duyurdu ve 2021’in başlarından itibaren geliştirme devam ediyor.

Litecoin Grafik Analiz (LTC/USD)

LTC nedir?

Litecoin Teknik Analizi

binance

binance

Sorumluluk Reddi: Yazarın ve cevap verenlerin görüşleri ve fikirleri yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye niteliğinde değildir.

Kripto Para

Kripto Para

💰Yönetici💰

Yorum Yap